понеделник , 23 октомври 2017
riberi_0

15 фудбалски ѕвезди кои ќе бидат главна трансфер цел во јануари

Се приближува новиот преоден рок, па веќе почнаа да се прават калкулации, кој играч, кој тим ќе го засили. Во текот на зимскиот преоден рок има 15 врвни фудбалери, на кои договорите им завршуваат во јули 2017 година, а тоа значи дека веќе од јануари ќе можат да преговараат директно само со клубот.

Иако на крајот можеби некои и ќе се одлучат да го продолжат договорот со својот сегашен клуб, сепак има 15 фудбалери кои ќе бидат навистина интересни за големите фудбалери. Во продолжение погледнете го списокот на потенцијалните трансфер мети:

Златан Ибрахимовиќ (Манчестер Јунајтед, 33 години, напад)
– Фернандињо (Манчестер Сити, 31 година, средина)
– Пепе (Реал Мадрид, 33 години, одбрана)
– Тиаго Силва (ПСЖ, 32 години, одбрана)
– Арјен Робен (Баерн Минхен, 32 години, средина)

– Франк Рибери (Баерн Минхен, 33 години, средина)
– Стефан Лихштајнер (Јувентус, 32 години, одбрана)
– Хесус Навас (Манчестер Сити, 31 година, средина)
– Санти Газорла (Арсенал, 31 година, средина)
– Даниеле Де Роси (Рома, 33 години, средина)

– Јаја Туре (Манчестер Сити, 33 години, средина)
– Бранислав Ивановиќ (Челзи, 32 години,одбрана)
– Аксел Витсел (Зенит, 27 години, средина)
– Адриан Сан Мигел (Вест Хем, 29 години, голман)
– Фернандо Торес (Атлетико Мадрид, 32 години, напад)

Јануарскиот преоден рок се отвора на 1 јануари и ќе трае се до 1 февруари за Англија, а во Германија, Шпанија, Италија и Франција завршува на 2 февруари.

Слични написи

iniesta

Иниеста потпиша доживотен договор со Барселона

Андрес Иниеста потпиша уникатен договор со Барселона, кој има доживотна важност. Ова е посебен начин …