вторник , 26 септември 2017
al bagdandi

Ал Багдади не е меѓу убиените лидери на ИД

al bagdandi
При воздушни напади на конвојот на водачот на групата „Исламска држава” Абу Бакр ал Багдади убиени се повеќе команданти на ИД, но Багдади не е меѓу нив, соопштија западните медиуми, повикувајќи се на болнички извори и локалното население.

Претходно ирачката војска соопшти дека го бомбардирале конвојот, за кој се претпоставувало дека Ал Багдади патува во градот Карабах, за да учествува на средба со командантите на џихадистичката организација.

Воздухопловните сили соопштија дека го нападнале и местото на состанокот, при што биле убиени и ранети повеќе команданти од групата.

Слични написи

hakerski napadi

Хакерски упад во безбедносниот софтвер CCleaner зарази 2 милиони компјутери

Повеќе од 2 милиони луѓе кои го спуштиле безбедносниот софтвер CCleaner ги заразиле своите компјутери …