вторник , 26 септември 2017
bejli-673x320

Амбасадорот Бејли го чекаше Груевски 45 минути

bejli-673x320
Американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли го чекаше денеска 45 минути премиеротНикола Груевски да се појави на отворањето на реновираното училиште „Димитар Влахов“.

Откако првиот човек на владата не се појави, Бејли реши самиот со министерот за образование Абдулаќим Адеми да влезе да ги поздрави учениците и да го отвори училиштето.

Слични написи

blokator

Блокатори за мобилни телефони во Идризово

Блокатори за мобилни телефони се поставуваат во истражниот затвор во Шуто Оризари кога од фејсбук-профилот …