четврток , 19 октомври 2017
goli

Анџелина Џоли го откри значењето на нејзините тетоважи

Славната актерка Анџелина Џоли своевремено а за многумина и денес важи за една од најубавите жени во светот. Покрај тоа таа е реален доказ дека тетоважите изгледаат привлечно на женското тело.

Иако се облекува формално за сите настани од политичко или општествено значење од кои таа е дел, убавата актерка неодамна се појави во фустан со гол грб и ги покажа тетоважите.

Анџелина има вкупно 20-тина тетоважи, од кои последните три ги направи минатата година, само неколку месеци пред да ја објави разделбата со Бред Пит, а тату-мајстор беше будистички монах.

Првата од нив е будистичка мантра, втората е храм, а третата е цртеж наречен Yantra кој се смета дека носи среќа. Дознајте ги останатите во продолжение…

Слични написи

race

Рацете говорат дали сте личност со топло срце или студена внатрешност! Проверете!

Психолозите спровеле истражување над 60 волонтери и за тоа време им давале лосиони кои ги …