среда , 18 октомври 2017
Untitled-2-701x406

Анимиран филмски маратон под отворено небо во Скопје

Филмски маратон под ведро небо за сите љубители за анимирани филмови ќе се одржи в четврток.

Настанот е во организација на меѓународниот филмски фестивал „Анимакс Скопје фест“, а со поддршка на Градот Скопје.

Филмовите ќе се прикажуваат на плоштадот „ВМРО“ во строгиот центар на градот, со почеток во 21 часот.

Детската програма ќе се одржи од 18.30 до 20 часот.

Слични написи

bela nik

„Бела ноќ“ во Скопје

Годинешново 13. издание на манифестацијата „Бела ноќ“, што  ќе се одржи утре, ќе има квалитетна …