недела , 20 август 2017
apelacionen

Апелација го потврди притворот за Сеад Кочан

Скопскиот апелациски суд го потврди притворот за бизнисменот Сеад Кочан. Во соопштението од судот, информираат дека жалбата на адвокатот на Кочан, Никола Додевски, е делумно уважена.

Претходната одлука за притвор на кривичниот совет на Основниот суд Скопје, беше определна по три основи, а сега со решението на апелација, се определува само по една точка, односно, поради опасност од бегство.

Слични написи

Hristijan-Kostov

Костов: Болницата „8 Септември“ има долг од пет милиони евра

Градската општа болница „8 Септември“ има долг од 5 милиони евра или околу 243 милиони …