недела , 22 октомври 2017
turcija-policija-vozilo

Автобуска несреќа во Истанбул, има настрадани

Автобус се преврте денеска во Истанбул, во реонот на Бахчешехир,  при што има настрадани патници, објави телевизијата НТВ.

На местото на несреќата се испратени амбулантни возила, а засега не се соопштени други детали.

Слични написи

zagreb

Загреб: Извикувал „Зиг хајл“ и напаѓал луѓе со солзавец

Во центарот на Загреб се случи инцидент во кој полесно е повредено едно лице, јавуваат …