вторник , 26 септември 2017
avtopatkrivina-540x320

Автопатот кај Градско затворен за сообраќај

avtopat-skopje-kumanovo
Поради снимањето на францускиот филм „A Fond“, денеска делницата од мотелот Македонија до Градско ќе биде затворен за сообраќај од 05 до 18 часот.

Како што информира АМСМ, повикувајќи се на соопштение на Мануфактура Продукција, во посочениот период сообраќајот ќе се пренасочува по стариот пат со соодветна сигнализација.

Слични написи

blokator

Блокатори за мобилни телефони во Идризово

Блокатори за мобилни телефони се поставуваат во истражниот затвор во Шуто Оризари кога од фејсбук-профилот …