вторник , 26 септември 2017
baern majn

Баерн одигра нерешено со Мајнц

Германскиот првак Баерн одигра нерешено 2:2 во натпреварот од 30.коло од Бундес лигата на домашен терен со Мајнц.

Гостите пропуштија шанса за победа особено што во два наврати водеа со головите на Бојан Кркиќ во 3.минута и на Даниел Бросински во 40.минута од пенал. Головите за Баерн ги постигнаа: Ариен Робен 16.минута и Тиаго Алкантара во 73.минута.

Резултати: Баерн – Мајнц 2:2, Ајнтрахт – Аугсбург 3:1, Хамбургер – Дармштат 1:2, Инглоштат – Вердер 2:4 и Херта – Волфсбург 1:0.
На вчера одиграниот натпревар од оваа рунда Келн – Хофенхајм 1:1.

Во терминот од 18:30 часот играат: Борусија Менхенгладбах – Борусија Дортмунд.

Утре играат: Фрајбург – Баер Леверкузен и Шалке – Лајпциг.
Табела: Баерн 70 бодови, Лајпциг 61, Хофенхајм 55, Борусија Дортмунд 53, Херта 46, Вердер 42, Келн 41, Ајнтрахт 41, Фрајбург 41,…

Слични написи

elif-elmas-701x495

ФИФА: Фенербахче може да го регистрира Елмаз

ФИФА ја прифати апликацијата што Фенербахче ја поднесе за трансферот на македонскиот репрезентативец Елиф Елмаз, …