понеделник , 23 октомври 2017
nejmar-barca

Барселона без Нејмар во Супер куп натпреварите

nejmar-barcaБразилецот Нејмар ќе паузира 2 недели заради заушки, соопшти Барселона.

Нејмар го скрати редовниот одмор како би бил подготвен за стартот на сезоната и се појави на мечот со Рома каде што беше стрелец и асистент, но новата ситуација ќе го одалечи од првите официјални мечеви од сезоната.

Бразилецот нема да игра во Супер купот против Севиља на 11 август во Тблиси, ниту во шпанскиот Супер куп против Билбао на 14 и 17 август.

Слични написи

iniesta

Иниеста потпиша доживотен договор со Барселона

Андрес Иниеста потпиша уникатен договор со Барселона, кој има доживотна важност. Ова е посебен начин …