недела , 22 октомври 2017
bejli-640x426-73964

Бејли повика на ненасилна кампања и без заплашувања

Лидерите треба да спроведат кампања без заплашување и насилство и да не креваат политички и меѓуетнички тензии, порача денеска на првиот ден од изборната кампања, американскиот амбасдор во земјава, Џес Бејли.

bejlitv

Тој ги повика граѓаните да го искористат своето демократско право на глас.

„Секој глас се смета. Ги повикуваме сите граѓани да го искористат нивното демократско право да гласаат и да ја определат иднината на својата земја“, додаде Бејли.

Слични написи

2-ALIMS-13ti-simpozium-2017-1024x986

Бекировски учествуваше на симпозиум во организација на Агенцијата за лекови и медицински средства на Србија

Стручниот тим на Агенцијата за лекови и медицински средства (МАЛМЕД), учествуваше на 13-тиот симпозиум во организација …