недела , 22 октомври 2017
IMG-d6fec7674155a9587ac809f5008fc299-V

БЕСА го штити ДПМНЕ од црна кампања

Во текот на вчерашниот ден во близина на џамијата “Јаја паша” беше поствен транспарент на кој на албански јазик пишуваше “Глсот даден за ВМРО ДПМНЕ е глас даден за Тарчуловски”.

IMG-5f3a15c23ac17609b65883ca5c6e1305-V

Тој транспарент беше видлив се до денес, кога партијата БЕСА има завршен митинг на тоа место.

Зошто БЕСА го штити ВМРО ДПМНЕ и Тарчуловски од црна кампања, дали со ова се потврдува тајната коалиција на БЕСА и ВМРО ДПМНЕ ?

Слични написи

2-ALIMS-13ti-simpozium-2017-1024x986

Бекировски учествуваше на симпозиум во организација на Агенцијата за лекови и медицински средства на Србија

Стручниот тим на Агенцијата за лекови и медицински средства (МАЛМЕД), учествуваше на 13-тиот симпозиум во организација …