понеделник , 21 август 2017
6

Бугарски државјани протестираат во Струмица против “Тиранската платформа”

Поради малата излезност на протестите во Струмица, против таканаречената “Тиранска платформа” изминатава недела локалните “тврдокорни” добиле засилување од соседна Бугарија.

Со бугарски возила и развиорени знамиња со 16 краци оваа група на “изнајмени протестанти” продефилираа низ центарот на Струмица.

Се претпоставува дека станува збор за бугарски државјани кои се вработени во фирмите на пратеникот Пишев.

image-0-02-05-e3b39e9f1c38ee5b915aaf4e8b9b68970343f798620321dbf3076feb8700664c-V

Кој е патриотизмот на предводниците на овие протести ?

Слични написи

Hristijan-Kostov

Костов: Болницата „8 Септември“ има долг од пет милиони евра

Градската општа болница „8 Септември“ има долг од 5 милиони евра или околу 243 милиони …