сабота , 21 октомври 2017

Интересно

Мамурлукот заминува во историјата

mamurlak

За надминување на мамурлукот по „бурната“ ноќ, многумина користат разни природни препарати или лекови, но една коземетичка компанија сега на пазарот исфрли спреј за отсранување на видливите негативни ефекти од прекумерната конзумација на алкохол. Компанија „Ту Фејсед“ тврди дека спрејот ги отсранува видливите знаци на заморот од пијанството, како што …

Прочитај Повеќе »

„Авон“ ја претстави линијата „Марк“ која ги инспирира девојките да креираат

avon

За сите девојки кои шминката ја гледаат како начин да се изразат, да ја истакнат својата личност, да бидат забележани и креативни, компанијата „Авон“ креираше нова линија „Марк“ која е составена од смели и впечатливи мејкап производи. Промоцијата на новата линија ги израдува вистинските љубители на декоративна козметика кои знаат …

Прочитај Повеќе »

Нека не те лаже 8-ми март дека живееш во рамноправен свет

8 mart

Се сеќавам како во прво одделение пеевме една песничка: „8-ми март е ден на мама, што ли да ѝ дарам, па за нејзината љубов да ѝ благодарам? Тра ла ла, тра ла ла, честит празник мамо…“ Сите побеснуваат во овој ден од годината. Градот станува хаотичен, и жените и мажите …

Прочитај Повеќе »

Зошто телефонот ни се исклучува кога уште имаме батерија?

telefonska baterija

Сите сопственици на паметен телефонот имаат научено на потежок начин дека на дисплејот каде пишува колку проценти батерија имаме, не може да му се верува. Ако некогаш телефонот ви се исклучил а сè  уште сте имале 20% батерија, еве зошто е тоа така: Според една неодамнешна изјава од Wirecutter, процентот …

Прочитај Повеќе »

Интернационалниот LEGO® фестивал доаѓа и во Македонија

lego

После Брно, Братислава, Загреб и Софија, официјалниот LEGO® фестивал за прв пат доаѓа и во Македонија, ексклузивно во Skopje City Mall. Во период од 04.03 до 26.03 Скопје ќе искуси едно уникатно доживување и забава, а посетители од сите возрасти ќе имаат можност да учествуваат и да ја изразат својата …

Прочитај Повеќе »

Првиот Toyota автобус на водород почна да вози во Токио

avtobus

Toyota го достави првиот автобус на водород до Бирото за транспорт во Токио, кој ќе почне да вози редовно од март годинава. Во текот на март уште еден таков автобус ќе почне да вози по улиците во Токио. Зелените автобуси ќе можат да превезат до 76 патници. Благодарение на системот …

Прочитај Повеќе »

15 начини како да ослабете без многу труд

slabeenje

Понекогаш не е целта денот да го поминувате во теретана или да се чувствувате виновни, ако сте решиле да пробате малку чоколадо за да бидете во топ форма. Но, потребно е да имате неколку работи на ум заради кои без многу напор, ќе изгледате одлично: 1. Почекајте 10 минути Научниците …

Прочитај Повеќе »