среда , 23 август 2017

Интересно

(ФОТО) Ја навредувале за вишокот килограми, а сега можат да и позавидат

holi 5

Британската ријалити ѕвезда, 22-годишната Холи Хаган, имала 20 килограми вишок, па поради својот изглед предизвикувала негативни коментари на Твитер. Малку поради грдите зборови, а најмногу поради себе, одлучила да ослабне. – Не можам да речам дека ги изгубив вишокот килограми исклучиво поради Твитер, но 90 отсто од коментарите кои ги …

Прочитај Повеќе »

(ФОТО) Самсунг го произведе првиот проѕирен телефон

samsung 1

На CES 2015, Samsung го презентираше својот прв целосно транспарентен телефон, што предизвика огромен интерес кај посетителите. Да погледнеме за што станува збор. Маркетинг тимот на Samsung не се срами да потроши милиони долари за промоција на своите производи. Минатата година, рекламата #Galaxy11 ги обедини најголемите фудбалски ѕвезди на планетата, …

Прочитај Повеќе »

Прочитајте го вицот за министерот Јанакиевски кој ќе ве насмее до солзи :)

vic

Странец доаѓа првпат во Прилеп. Сретнува еден постар човек и го прашува: – Извинете каде е автобуската тука? – Кај Миле дома. – А поштата? – Кај Миле дома. – Амбулантата? – Кај Миле дома. – Полицијата? – Кај Миле дома. – Добро има ли нешто што не е кај …

Прочитај Повеќе »

Кинез фатен како шверца 94 “Ајфон” уреди залепени за телото

ajfonman2

Жител на Хонг Конг е фатен како се обидел да прошверцува 94 iPhone 6 телефони залепени со селотејп за неговото тело. Царинските служби го забележале кога влегувал во Кина преку пристаништето Футиан бидејќи се движел „чудно и вкочането“, пренесува новинскиот портал Сина. Во неговите торби немало ништо сомнително, но кога …

Прочитај Повеќе »

Селјакот Петре се бања и посипува со пари, а вози Масерати

seljak

Петре Краете е романец кој се преселил во Велика Британија за да работи како телохранител. Тој вели дека во таа професија заработува толку многу што не знае што да прави со парите. За тоа да го докаже, тој на ЈуТјуб објавил видео во кое држи огромен куп на пари, потоа …

Прочитај Повеќе »

Валкани трговски трикови: Еве како се продава застарено месо и овошје

trikovi 1

Трговците, посебно оние малите, користат разни трикови за да продаваат стари производи.И најчесто успеваат во тоа. За разлика од европските маркети во кои на посебни гондоли храната пред истекот на рокот на траење се продава по цена пониска и од 70 проценти, српски “Blic” вели дека овој начин на продажба …

Прочитај Повеќе »