сабота , 21 октомври 2017

Интересно

Добро вино и деликатеси – еве кој ќе не забавува на Вино Скоп

vinoskop

Десетиот роденден на Вино Скоп ќе го прославиме традиционално на градскиот плоштад „Македонија“ во Скопје, а фестивалот ќе се одржи од 28 септември до 02 октомври. Центарот на градот Скопје пет дена ќе биде катче во кое ќе може да уживаат сите кои што сакаат да дегустираат чаша квалитетно македонско …

Прочитај Повеќе »

Тестирај Ford и доби вредносен ваучер

ford-moznosti

Промотивни намалени цени и ваучери за попуст во висина од 200 за купување ново патничко возило се двете најнови изненадувања од компанијата Ми-Да Гранд Моторс Скопје, главни увозници и застапници за Ford автомобили во Македонија. Во следниот период, компанијата Ми-Да Гранд Моторс одлучи своите најпосакувани возила Ford Mondeo и Ford …

Прочитај Повеќе »

6 работи кои ѝ се случуваат на вагината заради недостаток на секс

vagina

Сексот е одличен за нашето тело – го подобрува сонот, го зајакнува имунолошкиот систем, согорува калории, ни ја зајакнува самодовербата… Но, исто така и недостатокот може да доведе до неколку промени. Што точно се случува со жените кои долго време немале секс? Вагината НЕ се стеснува Тоа е мит во …

Прочитај Повеќе »

Седум одлични карактеристики на новиот Android 7 Nougat

new andro

Гугл ја претстави новата верзија на оперативниот систем Андроид под името Nougat. Се работи за седмо издание на Андроид, не сметајќи ја надградбата, а ЈуТјуб каналот Android Authority донесува седум најважни карактеристики на новиот покренувач на смартфоните и таблет уредите. 1. Менување на апликациите Менувањето е многу брзо и ефикасно, …

Прочитај Повеќе »

Заборавете ја ВИЈАГРАТА: Природен напиток за фантастична потенција !

sex-education1

Нашите баби знаеле дека ништо не ги потпалува подобро страстите во креветот од овој напиток од млеко. Многу пред да докаже науката тие знаеле, суво грозје е доста важно за потенцијата. Кога тоа ќе свари со млеко, успешно ја регенерира сексуалната енергија. Рецепт: Набавете 30 грама сушено црно грозје и …

Прочитај Повеќе »

Тајните на џентлмените кои им се неодоливи на жените

An-Officer-and-a-Gentleman-0730

Во секое друштво има по еден фраер кој не може глава да крене од жени, а на останатите не им е јасно како му успева. Сите знаеме дека на жените им е важно да се чувствуваат посакувани, но како џентлмените го прават тоа без да ги навредат и да добијат …

Прочитај Повеќе »

Генетска основа на алкохолизмот?

Family toasting

Елементариум – Белград Истражувањето објавено во списанието PLOS Genetics кое е спроведено на глувци посебно чувани така да конзумираат алкохол, покажало дека кај нив постојат одредени генетски специфичности. Доктор Фен Зоу од Универзитетот во Индијана и неговиот тим соработници кои ја спроведоа студијата врз основа на овие наоди претпоставуваат постоење …

Прочитај Повеќе »