сабота , 24 јуни 2017

Интересно

Како да го завиткате подарокот како професионалец?

kakо-da-go-zavitkate-podarokot-kako-profesionalec-01

Зошто да купите украсна кесичка и само да го ставите подарокот во неа кога можете и сами да го завиткате и тоа на многу интересен начин. Во видеото можете да видите како да свиткате подарок во форма на кошула а од украсната лента да направте интересна машна. Сè што ви …

Прочитај Повеќе »

Пијте алкохол колку сакате, лансиран е “сладолед за трезнење”

timthumb (1)

Жителите на Јужна Кореја, кои важат за едни од најголемите потрошувачи на алкохол во Азија сега ќе можат да се трезнат со сладолед за лекување мамурлак. Сладоледот „гјеонџо“ (во превод „држи се“) е лансиран во ланецот продавници „Видми“ и како што се тврди, тоа е првиот сладолед наменет за отстранување …

Прочитај Повеќе »

Google Home: Виртуелниот асистент кој максимално ќе ви го олесни животот

google home

Технологијата сѐ побрзо и сѐ повеќе се развива. Денес, постојат разни изуми кои ја имаат истата цел – да ни го олеснат начинот на живот. Па, така пред нешто повеќе од една година, Amazon го лансираше Echo – звучник кој е секогаш поврзан кој му дозволува на корисникот да добива …

Прочитај Повеќе »

(ВИДЕО) Кико и Анастасија

кико и анастасија1

Изминативе неколку денови помладата генерација во Македонија се зарази со роденденот на Анастасија Ражнатовиќ, пишуваа шеговити пораки за нејзиниот 18 роденден, даваа предлози за поклони и слично. На далеку познатиот прилепски “мајтап” уште еднаш отиде чекор подалеку, младиот прилепчанец Кико сними хумористично видео за роденденот на Анастасија. Погледнете го во …

Прочитај Повеќе »

Ќе и се одземе победата на Украинката на Евросонг?

ukraina eurovision

Уште еден скандал го потресува овогодишниот натпревар на Евросонг. По обвинувањата дека зад целиот настан оваа година стои политиката, се појавија и видео матерјали од кои се гледа дека укринската претставничка Џемала, песната “1944“ ја има отпеано уште во мај минатата година. Тоа е во спротивност со правилата кои налагаат …

Прочитај Повеќе »

Прекрасната Бела Хадид на Канскиот фестивал

Деветанесетгодишниот модел Бела Хадид, блесна на свеченото отворање на годинешното издание на Канскиот фестивал. Таа е сестра на моделот Џиџи Хадид и ќерка на поранешната актерка во серијата „Очајни домаќинки“, Јоланда Хадид.

Прочитај Повеќе »

Месото ја чува витката става

meso

Кога сакаат да ослабат, жените најлесно се откажуваат од месото, а тоа е често една од најголемите грешки што ја прават. Многу нутриционисти велат дека месото во умерени количини му е неопходно за организмот, само притоа е важно тоа да не биде масно. Постојат и такви кои тврдат дека исхраната …

Прочитај Повеќе »