сабота , 21 октомври 2017

Македонија

Која е Наталија Ивчева од разговорот Јанкулоска-Протуѓер ?

Наталија Ивчева

Во вчерашната снимка што ја објави лидерот на СДСМ, Заев се споменува и Наталија. [youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=ZYzGFkPDEYc” width=”560″ height=”315″] Краткото политичко CV на Ивчева е  ова : -Од 1998 член на ДА – 1999 – 2004 член на ВМРО ДПМНЕ – 2004 – 2006 Потпретседател на ДРУМ – 2006 носител на листа во ИЕ …

Прочитај Повеќе »

Љубчо Георгиевски: Стојменови се збогатија во мое време

ljubco-5-540x199

Згрозеност и длабока разочараност, се најчестите реакции откако вчера лидерот на СДСМ, Зоран Заев, ја објави и третата т.н. „бомба“, како што рече, посветена на политички монтираниот процес за апсење на Љубе Бошкоски и негово целосно понижување. Презентираните раговори, на кои, според Заев, се гласовите на директорот на УБК, Сашо …

Прочитај Повеќе »

(ФОТО) Маскенбалот го означи почетокот на големата карневалска забава

Со традиционалниот маскенбал кој синоќа се одржа во хотелот „Сириус“ свечено беше отворено годинашното издание на карневалот во Струмица. До раните утрински часови струмичани уживаа во забавата под маски презентирајќи ги најновите креации, а кои ги подготвуваа со месеци. Гоце и Васка Терзиеви, брачен пар од Струмица, се избрани за …

Прочитај Повеќе »

Во 16 часот нов протест пред Владата, ќе се бараат оставки на Јанкулоска и Котевски

protest ostavka jankulovska kotevski

По вчерашниот спонтан собир на граѓани пред Владата, за денеска во 16 часот преку социјалните мрежи е највен нов протест, пред зградата на Илинденска бр.2, на кој граѓаните ќе го искажат својот револт од содржината на снимките кои вчера на прес-конференција ги презентираше лидерот на опозицијата, Зоран Заев. Граѓаните, како …

Прочитај Повеќе »

(ВИДЕО) Сите говори на Љубе Бошковски

397089_481775851860810_1701097277_n

Сите говори на Љубе Бошковски: [youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=a8Xux_sRk-o” width=”560″ height=”315″] Во продолжение слушнете како директорот на УБК, Сашо Мијалков се фали кај уредникот на Сител, Драган Павловиќ- Латас и директорот на Канал 5, Емил Стојменов за апсењето на Љубе Бошковски. [youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=89Dvg4MOq3g” width=”560″ height=”315″]

Прочитај Повеќе »

Го убивте МАКЕДОНЕЦОТ!

murder_mystery-puzzle

Вие, тие кои сите се боревме за Македонецот, за чесниот и праведниот, за обесправениот Македонец во историјата, за делениот и поделениот за закрвениот брат со брат за оној кој секоаш страдаше вие се убивте! Македонија татковина на Александар мајка на Гоце, Даме, Ѓорче, Ченто. Татковина на првиот организиран отпор против …

Прочитај Повеќе »

Новинарите од Канал 5 почнаа да ги прекинуваат ангажманите: Вие сте такви, јас сум ваква

Suzana Miceva

Ги прескокнувам сите травијалности ми беше драго, вие сте такви, јас сум ваква. „Денес го прекинав мојот ангажман во Канал5.“ Сите ние имаме свои причини кои не водат во животот, субјективни, објективни… Моите се ислучиво лични. Одлука која не верував дека ќе треба да ја донесам, но ете, решив во …

Прочитај Повеќе »