недела , 22 октомври 2017

Спорт

Стивен Џерард го напушта Ливерпул

gerard

Капитенот на Ливерпул Стивен Џерард откако не го продолжи договорот со својот матичен клуб може во следниот период (последните шест месеци од актуелниот договор) да преговара за трансфер во нов клуб. Се очекува во текот на деншениот ден Џерард и официјално да потврди дека го напушта Ливерпул. Според најавите од …

Прочитај Повеќе »