сабота , 24 јуни 2017

Спорт

Модриќ откри до кога отприлика ќе паузира – Реал Мадрид има очајна потреба од него

lukanesevraka

Капитенот на хрватската репрезентација, Лука Модриќ, почнал да вежба со лесни вежби и полека да се враќа во тренажен систем, преку кој ќе се врати и во првиот тим на Реал Мадрид. Тој имаше операција на левото колено, па на почетокот од сезоната се надева дека неговото заздравување ќе биде …

Прочитај Повеќе »

Промашениот пенал на Јаховиќ на Македонец му донесе МИЛИОН ДЕНАРИ!

50522-sp-fudbal-kvalifikacii-makedonija-izrael-licve-1

Голем дел од обложувачите типуваа против позитивен резултат на македонската репрезентација на мечот со Израел. Но, еден Македонец добил милони денари (два уплатни талони по 537.569 денари) со игра на голови и благодарение на промашениот пенал на Адис Јаховиќ во четвртокот против Израел. Имено, тој уплатил дека на мечот ќе паднат …

Прочитај Повеќе »

Осминафиналните реванш мечеви од Купот ќе се играат ден по мечот на У21

48475-mak-fudbal-rabotnicki-shkendija-24092016-0323

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) го објави распоредот на осминафинални реванш-натпревари во Купот на Македонија и истите ќе се играат ден по натпреварот на У21 репрезентацијата против Шкотска од 14.30 часот. На 12 октомври ќе се одиграат вкупно шест од седумте осминафинални реванши, а само Ренова и Пелистер ќе се сретнат …

Прочитај Повеќе »

Продолжуваат квалификациите за Светско Првенство 2018

260

Со девет натпревари од 2.коло од групите Ц, Е и Ф вечер продолжуваат квалификациите за Светското првенство во фудбал што 2018 година ќе се одржи во Русија. Од 18 часот играат: Ерменија – Романија, Азербејџан – Норвешка, Црна Гора – Казахстан и Англија – Малта. Петте дуели кои почнуваат во …

Прочитај Повеќе »

Митков солиден, гостинска победа за Медикал Кремс

mitkov1

Ракометарите на Кремс, продолжуваат да играат во стилот победа-пораз-победа, па по минимално загубениот натпревар дома од Алпла, сега минимално победија на гостински терен кај тимот на Леобен со 24:23. На овој дуел, македонскиот репрезентативец Влатко Митков беше стрелец на 3 голови, а заработи и жолт картон. Кремс следниот меч ќе го …

Прочитај Повеќе »

Бејли ја менува стратегијата во Манчестер – ќе го освојува дополнително Мурињо

mancester

Новиот фудбалер на Јунајтед, Ерик Бејли, тврди дека има стратегија со која ќе го импресионира Жозе Мурињо во Јунајтед. Репрезентативецот на Брегот на слоновата коска беше прв трансфер во ерата на Мурињо во Јунајтед, доаѓајки од Вилјареал за 30 милиони фунти, и уште на почетокот докажа дека тој тие пари …

Прочитај Повеќе »

ЛШ и за викенд, Англичаните лути: На повидок фудбалска војна во Европа поради ТВ правата

liga shampioni

Европската куќа на фудбалот, смета на уште повеќе приходи од ТВ правата, кои се навистина големи и за англиските клубови, па не е чудно да се погоди што е причината за спорењето. ФА на Англија, остро застана против саботните термини за најголемото европско натпреварување, но и кај другите лиги постои …

Прочитај Повеќе »