вторник , 26 септември 2017
dragan covic

Човиќ: До 31 декември БиХ ќе аплицира за членство во ЕУ

dragan covic
Босна и Херцеговина планира до 31 декември да поднесе официјално барање за прием во Европската унија, изјави денеска претседавачот со претседателството на БиХ, Драган Човиќ.

– Претседателството работи со забрзано темпо за реализација на реформите. Ги координираме сите нивоа на власта за реализација на планираната реформска програма, за да ја заслужиме довербата за барањето (за членство во ЕУ), истакна Човиќ на денешната средба во Сараево со шефот на чешката дипломатија Лубомир Заоралек.

Слични написи

hakerski napadi

Хакерски упад во безбедносниот софтвер CCleaner зарази 2 милиони компјутери

Повеќе од 2 милиони луѓе кои го спуштиле безбедносниот софтвер CCleaner ги заразиле своите компјутери …