петок , 22 септември 2017
dejan nedev

Дејан Недев светски првак во карате

dejan nedev
Најдобриот македонски каратист Дејан Недев оствари историски резултат на Светското првенство во карате, освојувајќи го златниот медал на Обединетиот карате шампионат во традиционално, модерно и контактно карате, што се одржа во Копер, Словенија.

Недев стана светски првак во дисциплината фуку-го.

Тој во финалето во кати го совлада претставникот на Бразил, додека во финалната борба беше подобар од претставникот на Кипар.

На овој Обединет светски шампионат во традиционално, модерно и контактно карате учествуваа вкупно 68 каратисти, со над 1200 каратисти.

Слични написи

elif-elmas-701x495

ФИФА: Фенербахче може да го регистрира Елмаз

ФИФА ја прифати апликацијата што Фенербахче ја поднесе за трансферот на македонскиот репрезентативец Елиф Елмаз, …