среда , 28 јуни 2017
nasilnici 1

Дел од тепачите на пратениците се кријат по манастири?!

Дел од насилниците кои учествуваа во насилствата во Собранието на 27 април, се кријат во манастирот во Зрзе и во манастирот „Св. Јован Бигорски“, јавува Плусинфо.

nasilnici

Наводно, тие биле под закрила на еден отец со кого претходно имале средба и во Скопје.

Слични написи

zaev soopstenie

Премиерот Заев испрати честитка до новиот претседател на Р. Србија, Вучиќ

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, испрати честитка за инаугурацијата на новиот претседател на Република …