недела , 22 октомври 2017
dui-sediste

Демолиран штабот на ДУИ во Скопје-Север

Непознато лице го демолирало штабот на ДУИ во Скопје-Север.

Според информациите на МВР, вчера околу 15.25 часот Н.Р. пријавил дека на улица Тале Христов во Скопје-Север извршено е оштетување на штабот на ДУИ од страна на непознат сторител.

Тој пријавил дека се искршени две прозорски стакла и стаклена врата на штабот.

Слични написи

2-ALIMS-13ti-simpozium-2017-1024x986

Бекировски учествуваше на симпозиум во организација на Агенцијата за лекови и медицински средства на Србија

Стручниот тим на Агенцијата за лекови и медицински средства (МАЛМЕД), учествуваше на 13-тиот симпозиум во организација …