недела , 20 август 2017
урбан фест

Денешната програма на “Урбан фест” се откажува поради немилите настани во Собранието

Почитувани пријатели, заради немилите настани во Собранието на Република Македонија, денешната програма на “Урбан Фест” се откажува. Во моментов организаторскиот тим одлучува дали и во која форма утре ќе се одржи фестивалот, за што ќе ве известиме во текот на денешниот ден. Како фестивал кој ја слави уметноста и слободата на изразувањето, најостро ги осудуваме вчерашните настани и се надеваме дека никогаш повторно нема да бидеме сведоци на вакви сценарија. Со почит, Урбан Фест.

Слични написи

ignasio

Шпанскиот мајстор на гитара Игнасио Родес вечер на „Охридско лето“

Вљубениците во звукот на класичната гитара вечер во рамки на Фестивалот „Охридско лето“ ќе имаат …