вторник , 27 јуни 2017
pancev

„Деветката“ повторно во рацете на Панчев

Дарко Панчев е повторно вардаровата деветка. Најдобриот играч во Македонија за 20 век, повторно го доби дресот кој го носеше пред речиси 30 години. „Црвено-црниот“ дрес со бројот 9 е во рацете на новиот спортски директор на Вардар.

Слични написи

davitkov

Давитков: Да го вратиме националниот тим таму каде што припаѓа

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков на денешната прес-конференција во спортскиот центар „Борис Трајковски“ …