среда , 28 јуни 2017
36708-680x365_c

Џафери на средба со американскиот и со францускиот амбасадор

Новиот претседателот на Собранието, Талат Џафери денеска ќе се сретне со амбасадорите на САД и на Франција, во Република Македонија, Џес Бејли и Кристијан Тимоние.
Двете средби ќе се одржи во Кабинетот на претседателот на Собранието, а ќе започнат во 12:00 и во 13:00 часот.

Слични написи

zaev soopstenie

Премиерот Заев испрати честитка до новиот претседател на Р. Србија, Вучиќ

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, испрати честитка за инаугурацијата на новиот претседател на Република …