вторник , 26 септември 2017
donaldtramp

Доналд Трамп сака да се сретне со Путин, ако стане претседател на САД

Кандидатот за претседател на Соединетите Американски Држави, Доналд Трамп во понеделникот изјави дека средба со претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин е приоритетна за почетокот на неговата администрација, ако стане претседател, пренесува Politico.

Ова кандидатот на Републиканската партија го рече во одговор на прашање како ќе избегне светска војна против Русија. Одбивајќи да влезе во детали во својот одговор, Трамп обрна внимание дека американските лидери премногу го навредуваат рускиот претседател.

„Тие го навредуваат постојано, ништо чудно што тој не може да ги толерира Обама и Хилари Клинтон“, рече Трамп.

Слични написи

hakerski napadi

Хакерски упад во безбедносниот софтвер CCleaner зарази 2 милиони компјутери

Повеќе од 2 милиони луѓе кои го спуштиле безбедносниот софтвер CCleaner ги заразиле своите компјутери …