вторник , 26 септември 2017
menduh-taci98

ДПА: Политичкиот дијалог да продолжи

menduh-taci98Демократската патија на Албанците дава целосна поддршка на договорот од 2 јуни и 15 јули, како и на дијалогот во работните групи, соопшти денеска партиската прес-служба.

– Апелираме што е можно поскоро да се надминат разликите меѓу Специјалниот обвинител и Советот на јавни обвинители. Во исто време очекуваме со сериозна посветеност да продолжи дијалогот за меѓуетничките односи, и за процесот на интеграција на земјата во НАТО и во ЕУ, се наведува во соопштението од ДПА.

Слични написи

blokator

Блокатори за мобилни телефони во Идризово

Блокатори за мобилни телефони се поставуваат во истражниот затвор во Шуто Оризари кога од фејсбук-профилот …