понеделник , 25 септември 2017
drulovic

Друловиќ: Одигравме добар натпревар

drulovic
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Љубинко Друловиќ по синоќешното реми со Украина рече дека е задоволен од играта и од резултатот.

“Одигравме добар натпревар, пропуштивме неколку шанси за гол, но кога не можете да победите добро е да не загубите и можам да кажам дека сме задоволни и од играта и од резултатот. Сакавме да победиме, имавме офанзивен пристап со Тричковски во нападот. Во десната страна го имавме Брдаровски кој играше офанзивно, но моравме да внимаваме и на одбраната” , изјави селекторот на Македонија.

Македонија во Борисов одигра 0:0 со Белорусија и квалификациите за ЕУРО 2016 ги заврши на последното место во групата Ц.

Слични написи

elif-elmas-701x495

ФИФА: Фенербахче може да го регистрира Елмаз

ФИФА ја прифати апликацијата што Фенербахче ја поднесе за трансферот на македонскиот репрезентативец Елиф Елмаз, …