вторник , 26 септември 2017
ermira_mehmeti_664799152

ДУИ се распаѓа, пратеничката Ермира Мехмети ја напушта партијата

ermira_mehmeti_664799152
Пратеничката Ермира Мехмети си заминува од ДУИ, објави „Топ Чанел“. Таа ја напушта пратеничката група на ДУИ и ќе делува како независен пратеник.

Мехмети во неколку наврати искажа отворено незадоволство што лидерот на ДУИ Али Ахмети се уште му дава поддршка на лидерот на владеачката ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

Неодамна партијата на Али Ахмети ја напушти Зулфи Адили, кој се приклучи на новата албанска партија „Унитети“ на Гзим Острени.

Слични написи

blokator

Блокатори за мобилни телефони во Идризово

Блокатори за мобилни телефони се поставуваат во истражниот затвор во Шуто Оризари кога од фејсбук-профилот …