среда , 18 октомври 2017
hilari-k-r

Два милиони долари за рекламните спотови на Хилари Клинтон

hilari-k-rВодечкиот кандидат на демократите во трката за претседател на САД, Хилари Клинтон потрошила два милиони долари за емитување на првите телевизиски реклами во сојузните држави Ајова и Њу Хемпшир.

Ајова и Њу Хемпшир први ги отвораат избирачките места за изборите во 2016 година.

Спотовите, кои од утре ќе се емитуваат на телевизиите, зборуваат за нејзините семејни проблеми ии нејзиниот однос со покојната мајка.

Хилари Клинтон на тој начин сала да се прикаже како борец кој ги разгира секојдневните проблеми на просечниот Американец.

Слични написи

zagreb

Загреб: Извикувал „Зиг хајл“ и напаѓал луѓе со солзавец

Во центарот на Загреб се случи инцидент во кој полесно е повредено едно лице, јавуваат …