понеделник , 21 август 2017
sobranie demonstranti

Два саати се барало појачување од полициски единици пред Собрание, кој ја блокира полицијата ?

Според добро упатен извор, два саати пред да започни инцидентот пред Собранието на Р.М. одговорниот за безбедноста барал полициско засилување, но не се појавило. Ситуацијата во Собранието е сериозна, има повредени пратеници, заробени новинари кои што не можат да го напуштат Собранието.

Според првичните информации Зијадин Села се бори за живот, а покрај него повредени се и Зоран Заев, Максим Димитриевски и Дамјан Манчевски.

Слични написи

Hristijan-Kostov

Костов: Болницата „8 Септември“ има долг од пет милиони евра

Градската општа болница „8 Септември“ има долг од 5 милиони евра или околу 243 милиони …