среда , 28 јуни 2017
Zoran Zaev Kongres

Дваесет и втори Конгрес на СДСМ

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска ќе го одржи 22. Конгрес.

На Конгресот ќе се обрати претседателот на СДСМ Зоран Заев.

Почетокот на Конгресот е напладне во хотелот „Александар палас“ во Скопје.

Слични написи

sjo novi

Утре прес на СЈО

Утре во 12 часот Специјалното јавно обвинителство ќе одржи прес – конференција. Во најавата за …