понеделник , 25 септември 2017
Ankara-Aftermath-OZCAN-YAMANAFPGetty-Images-640x480

Двајца мажи ги извеле самоубиствените напади во Анкара

Ankara-Aftermath-OZCAN-YAMANAFPGetty-Images-640x480
Бомбашките напади во Анкара, во кои според последните информации од турските власти загинаа 97 лица, ги извеле двајца мажи, соопшти коанцеларијата на турскиот премиер Ахмет Давутоглу.

– Се работи на идентификација на телата на двајцата мажи, терористи, кои во саботата изведоа самоубиствени бомбашки напади, се наведува во соопштението од канцеларијата на Давутоглу.

Во соопштението се додава дека во нападот, со најголем број жртви во историјата на модерна Турција, загинале 97 лица. Досега се идентификувани телата на 92 жртви.

Слични написи

hakerski napadi

Хакерски упад во безбедносниот софтвер CCleaner зарази 2 милиони компјутери

Повеќе од 2 милиони луѓе кои го спуштиле безбедносниот софтвер CCleaner ги заразиле своите компјутери …