вторник , 24 октомври 2017
image-0-02-05-24287f281545733e143196a6dc667acc32ba038649d55d7ed1db03937039a43d-V

Едночасовен застој кај Удово, возилата пренасочени кон Јосифово

Околу еден час има застој на патот Удово-Марвинци. Големата колона на возила од Удово се пренасочува кон Јосифово, станува збор за прекин на сообраќјот поради незгода на патот, екипите на МВР се излезени на терен и го регулираат сообраќајот.

image-0-02-05-2c5727074a3c657c39bef3b57f56fa504a088ee2fa5281226090a3f0f004bcb3-V

Слични написи

2-ALIMS-13ti-simpozium-2017-1024x986

Бекировски учествуваше на симпозиум во организација на Агенцијата за лекови и медицински средства на Србија

Стручниот тим на Агенцијата за лекови и медицински средства (МАЛМЕД), учествуваше на 13-тиот симпозиум во организација …