сабота , 23 септември 2017

Фокус: Муса Џафери ја напушта Владата?

musa dzaferi
Вицепремиерот Муса Џафери најверојатно ќе поднесе оставка на својата владина функција, објави он лајн изданието на „Фокус“, повикувајќи се на партиски извори.

Има две опции за повлекувањето на Џафери од вицепремиерската функција. Првата е, оставката да се случи во текот на оваа недела, со именувањето на новите министри и заменици министри од СДСМ, а втората опција е Џафери да си замине во декември, кога од премиерската позиција ќе си замине Никола Груевски.

Слични написи

шамија

Омбудсман: На девојчињата во Охрид да им се дозволи со шамија да ја следат наставата

Народниот правобранител најостро ја осудува постапката на Министерството за образование, кое со испратениот допис  му …