петок , 22 септември 2017
Viktor Mizo (Copy)

(ФОТО) Бродот потона, Мизо прв избега !?

До редакцијата на РеволуционерМк пристигна фотографија која што е направена утрово на аеродромот во Загреб.

На фотографијата е директорот на ТИРЗ, Виктор Мизо со уште една женска особа покрај него додека го чекаат својот лет за Соединетите Американски Држави.

Дали оваа фотографија ја потврдува старата народна поговорка “Кога бродот тоне, глувците први го напуштаат.”  ?

Слични написи

шамија

Омбудсман: На девојчињата во Охрид да им се дозволи со шамија да ја следат наставата

Народниот правобранител најостро ја осудува постапката на Министерството за образование, кое со испратениот допис  му …