вторник , 26 септември 2017
Haos partizanska

(ФОТО) Хаос на Партизанска, сообраќајот целосно блокиран

Haos partizanska
Група млади луѓе пред малку ја блокираа улицата партизански одреди кај Универзална сала. На улицата е хаос. Сообраќајот е речиси целосно блокиран во овој дел од градот.

Младите протестираат што се уште нема судски епилог случајот во кој беше усмртена младата девојка од Крива Паланка. Таа загина токму на тоа место на улицата.

Слични написи

blokator

Блокатори за мобилни телефони во Идризово

Блокатори за мобилни телефони се поставуваат во истражниот затвор во Шуто Оризари кога од фејсбук-профилот …