вторник , 26 септември 2017
lada vesta

ФОТО: Лада го претстави новиот модел Веста

lada vesta
Рускиот производител на автомобили Лада – ВАЗ го претстави новиот модел Веста, што на позарот треба да се појави за неколку недели.

Лада Веста ќе биде достапна во три изведби Класик, Комфорт и Сјут.

Со најдобриот пакет на опрема доаѓа автоматски клима уред, автоматски менувач, 4,3 инчен екран осетлив на допир, електрично подесување на ретровизори, електрични прозорци, аудио-систем со контроли на управувачот, темпомат и внатрешност обложена со квалитетни меки материјали.

Компанијата засега не објави конкретни технички спецификации, но се очекува дека Веста ќе биде придвижувана од 1,6 и 1,8 литарски бензински мотори со 106 и 122 коњски сили соодветно.

Без разлика на пакетот на опрема, како стандарден дел од опремата на Веста ќе бидат две воздушни перничиња, серво управувач, АБС и ЕСП системи.

Слични написи

race

Рацете говорат дали сте личност со топло срце или студена внатрешност! Проверете!

Психолозите спровеле истражување над 60 волонтери и за тоа време им давале лосиони кои ги …