среда , 18 октомври 2017
11872726_10207519335556731_1641027702_n1-528x320

(ФОТО) Охрид: Лежалки има само за туристи од Белгија и Холандија

11872726_10207519335556731_1641027702_n1-528x320На плажата на еден од охридските хотели е поставена табла со која се предупредуваат сите посетители дека лежалките се резервирани исклучиво за туристи од Холандија и од Белгија.

11872726_10207519335556731_1641027702_n

Фотографијата ни ја испрати читател, револтиран од ваквиот дискриминаторски однос кон домашните туристи во Охрид.

Останува нејасно што ќе се случи ако на лежалка посака да се сонча некој турист од Франција, од Данска, или пак од некоја друга држава.

Слични написи

ilija jovanoski glasanje

Јованоски: Повикувам на фер,мирни и демократски избори

Кандидатот за градоначалник Илија Јованоски повика на фер, мирни и демократски избори.