недела , 24 септември 2017
12077277_10206500184076140_1225985425_n1-670x320

ФОТО: Палми и во Ново Лисиче

12077277_10206500184076140_1225985425_n1-670x320Дел од палмите кои чинат половина милион евра се засадија и во скопската населба Ново Лисиче. Претходно беа засадени и во скопските населби Аеродром и Карпош, и во неколку градови низ државава.

12077277_10206500184076140_1225985425_n

Македонија полека почнува да наликува на пустина, откако беа уништени на многу локации повеќедецениски дрвја, а како замена сега се нудат палми за кои не е сигурно колку од нив ќе ја издржат зимата и ова поднебје.

12092226_10206500184156142_189961783_n

И додека нелогично се расфрлааат пари за палми, останува да видиме колку е вложено во градската канализација пред најавата на обилните врнежи за викендов и дали Ново Лисиче и целиот град повторно ќе пливаат во вода.

Слични написи

шамија

Омбудсман: На девојчињата во Охрид да им се дозволи со шамија да ја следат наставата

Народниот правобранител најостро ја осудува постапката на Министерството за образование, кое со испратениот допис  му …