вторник , 27 јуни 2017
IMG_20170524_192658

(ФОТО) Започна средбата Заев-Могерини во Брисел

Пред малку започна средбата на мандатарот за Влада на Република Македонија, Зоран Заев со високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на Европската унија, Федерика Могерини, во рамки на работната посета на Брисел.

Zaev Mogerini Brisel

По билатералната средба со Могерини, Заев вечерва од 20.30 часот ќе присуствува на неформалната вечера заедно со петтемина премиери на земјите од Западен Балкан.

Тема на разговорот е како овие земји во иднина за работат заедно подобро.

Слични написи

zaev soopstenie

Премиерот Заев испрати честитка до новиот претседател на Р. Србија, Вучиќ

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, испрати честитка за инаугурацијата на новиот претседател на Република …