петок , 22 септември 2017
ivanov-i-HOjt-ji-sredba-1024x768

Ѓорѓе Иванов го пречека Хојт Ји

Заменик помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Хојт Брајан Ји, заедно со американскиот амбасадор Џес Бејли се сретна со Ѓорге Иванов во претседателската вила.

Ова е прва средба на Хојт Ји. Потоа следуваат средби со новиот претседател на Собранието, Талат Џафери, лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Никола Груевски.

Хојт ји вчера одржа средба со лидерите на партиите на Албанците, Али Ахмети, Мендух Тачи и Весел Мемеди од Алијансата за Албанците.

Слични написи

шамија

Омбудсман: На девојчињата во Охрид да им се дозволи со шамија да ја следат наставата

Народниот правобранител најостро ја осудува постапката на Министерството за образование, кое со испратениот допис  му …