четврток , 19 октомври 2017
grom

Гром удри во брачен пар од прилепско Лагово

gromСтрашна несреќа се случи денес откако гром удри во брачен пар во прилепското село Лагово, при што мажот починал, а жената се бори за својот живот.

Според првичните информации околу 16 часот додека мажот и жената береле тутун на нива во селото Ново Лагово, во нив удрил гром. Мажот починал на лице место, а жената е итно пренесена во прилепската болница.

Слични написи

ilija jovanoski glasanje

Јованоски: Повикувам на фер,мирни и демократски избори

Кандидатот за градоначалник Илија Јованоски повика на фер, мирни и демократски избори.