вторник , 27 јуни 2017
grujoski

Грујевски за на суд е болен, за шетање по рибници е здрав како дрен …

Екс-началникот на тајната полиција, Горан Грујевски кој е првообвинет во случајот „Тврдина 2“ на СЈО и е на боледување, вчера е фотографиран во близина на “Рибник“ кај местото Долно Другово, Кичевско, дознава Макфакс.

На минатото рочиште за случајот „Тврдина 2“ оправдување за неговото отсуство достави адвокатот Петар Василев кој приложи и медицинска документација за состојбата на Грујевск, . Отсуството на обвинетиот Грујевски според обвинителите на СЈО е симптоматично, бидејќи тој е забележан во кругот на МВР и затоа побараа снимки од видео-надзорот и од системот за евиденција. Одбраната пак, тврдеше дека со тоа се прави притисок врз обвинетиот.

Слични написи

zaev soopstenie

Премиерот Заев испрати честитка до новиот претседател на Р. Србија, Вучиќ

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, испрати честитка за инаугурацијата на новиот претседател на Република …