вторник , 24 октомври 2017
hilari

Хилари Клинтон ја промовира книгата „Што се случи“

Хилари Клинтон ја претстави својата книга „Што се случи“ за американските избори во 2016 година, на кои таа изгуби од Доналд Трамп, а за тие мемоари, портпаролката на Белата куќа, Сара Сандерс изјавила само: „Тажно“.

Клинтон вчера во преполната книжарница „Барнс и Ноби“ на Менхетен потпишала неколку стотини примероци од книгата, за читателите од кои некои чекале повеќе од пет часа за да влезат во книжарницата.

Слични написи

zagreb

Загреб: Извикувал „Зиг хајл“ и напаѓал луѓе со солзавец

Во центарот на Загреб се случи инцидент во кој полесно е повредено едно лице, јавуваат …