недела , 22 октомври 2017
hodzon

Хоџсон нов менаџер на Кристал Палас

Поранешниот селектор на фудбалската репрезентација на Англија, Рој Хоџсон е именуван за нов менаџер на Кристал Палас, соопшти клубот.

Хоџсон на клупата го наследи Франк де Бур кој доби отказ по само 78 дена, откако не успеа да освои ниту бод во првите четири натпревари во Премиер лигата. Кристал Палас и Хоџсон договориле двегодишна соработка.

За 71-годишниот тренер ова е прва работа по 2016 година кога со Англија беше елиминиран во осмина-финалето на Европското првенство од Исланд.

Слични написи

iniesta

Иниеста потпиша доживотен договор со Барселона

Андрес Иниеста потпиша уникатен договор со Барселона, кој има доживотна важност. Ова е посебен начин …