четврток , 29 јуни 2017
Idze

Игор Стефановски – Иџе петти на трката во Монца

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски – Иџе го освои 4.место на стартот од новата сезоната во ЕТТЦ шампионатот.

Откако првата трка на легедарната патеката во Монца, Стефановски ја заврши на четвртото место, во втората на крајот беше на петтата позиција, за на крајот во севкупниот поредок да биде петто рангиран.

По овие две трки во Монца, Стефановски освои 9 поени, и е на 4.место во генералниот пласман, зад Шрајбер со 20 поени и Рипли и Фулин кои имаат по 17 бода.

Следната трка од ЕТТЦ шампионатот е за две недели во Унгарија. Претходно, Стефановски на 6 и 7 мај, ќе настапи пред домашната публика и тоа на Големата награда на град Скопје – „Водно 2017“.

Слични написи

davitkov

Давитков: Да го вратиме националниот тим таму каде што припаѓа

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков на денешната прес-конференција во спортскиот центар „Борис Трајковски“ …