вторник , 26 септември 2017
pceliavion-540x320

Илјадници пчели одложија летање на авионот на авио-компанијата „Американ“, два пати по ред

pceliavion-540x320Летот на американската авио-компанија „Американ“ беше одложен за повеќе од еден час поради рој пчели кои наидоа во крилото на авионот додека бил паркиран на меѓународниот аеродром во Далас „Fort Worth“.

Штом е утврдено дека постојат „слепи патници“, повикан е локалниот пчелар да интервенира, така што авионот би можел од Лас Вегас да се пренасочи за Франкфурт.

– За жал, откако пчеларот интервенираше, уште еден рој пчели одлучија да го посетат истото летало, изјави портпаролката на компанијата „Американ“, Андреа Хјуџли.

Пчеларот беше повикан да ги отстрани другиот рој пчели, кои никого не каснале.

Хјуџли рече, дека ситуацијата е невобичаена, но дека ова не е нивна прва средба со пчели. Таа додаде, дека тоа е нешто со што компанијата секако може да се справи.

Слични написи

hakerski napadi

Хакерски упад во безбедносниот софтвер CCleaner зарази 2 милиони компјутери

Повеќе од 2 милиони луѓе кои го спуштиле безбедносниот софтвер CCleaner ги заразиле своите компјутери …