среда , 28 јуни 2017
todorov_3003_g_23

Испукани три куршуми кон екс министерот Тодоров

Непознато лице пукало во екс министерот за Здравство, Никола Тодоров. Како што дознаваме, лицето е веднаш уапсено.

Инаку, во 12:30 часот требаше да се изврши промопредвањето на министерската функција на новиот министер Арбен Таравари.

Се уште нема официјални информации што точно се случило пред министерството за здравство.

Слични написи

zaev soopstenie

Премиерот Заев испрати честитка до новиот претседател на Р. Србија, Вучиќ

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, испрати честитка за инаугурацијата на новиот претседател на Република …